Jazyková škola
Nové Město nad Metují

/jazyky/rustina/
Jazykvá volba - Česky Jazykvá volba - Anglicky Jazykvá volba - Francouzsky Jazykvá volba - Německy Jazykvá volba - Rusky


Ruština đ

Вы говорите по-русски?

Ruština Nové Město nad Metují

Ruština (rusky: русский язык [ˈruskʲɪj jɪˈzɨk]) je nejužívanější slovanský jazyk, jehož studiem se zaobírá filologický obor, zvaný rusistika. Ruština je největším mateřským jazykem v Evropě, jedním ze šesti úředních jazyků OSN, jedním z dvou úředních jazyků na palubě Mezinárodní vesmírné stanice a druhým nejrozšířenějším jazykem na internetu po angličtině.[1] ↑ Russian is now the second most used language on the web [online]. Internet World Stats. Dostupné online.  ...pokračovat ve četení další infromací o jazyce na Wikipedia.org


Ruština se po „Revoluci“ stala „neoblíbeným“ jazykem. Zmizela ze škol a všichni se vrhli na jiné jazyky. Ale jako vždy se kyvadlo vrací do normální podoby a obchodní možnosti i tisíce rusky hovořících pracovníků opět vyžadují znalosti ruštiny, která se vrací i do běžných škol.

Poté co lidé přijali angličtinu jako přirozený cizí jazyk, mnozí zjistili, že v mnoha oborech a zejména ve firemním styku a na dovolených potřebují i další jazyky. Bez ohledu na jejich pořadí důležitosti nebo popularity je jasné, že budeme potřebovat komunikovat více jazyky.

I když je v mnoha společnostech komunikačním jazykem angličtina, vyšší management, někteří obchodní partneři, zaměstnanci, dodavatelé apod. preferují nebo hovoří jinými jazyky.

Němčina, francouzština, španělština, ruština a další jsou velmi žádanými variantami a řečeno slovy klasika je „Brána jazyků“ otevřená u nás pro Vás.

Studenti středních škol a univerzit často využívají možnost studia v zahraničí. Výměnné pobyty, společné projekty, Erasmus a další programy vyžadují odpovídající jazykové dovednosti.

Pokud pro Vás jsou výše zmíněné možnosti výzvou, nezbytností nebo plánem do budoucnosti, neváhejte a připojte se k nám a následujte známé přísloví: „Kolika jazyky hovoříš, tolikrát jsi člověkem.“Mapa rozšíření jazyka:
Ruština Mapa - rozšíření jazyka
Úřední jazyk:
  • Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Krym (Ukrajina), Abcházie a Jižní Osetie (Gruzie), Podněstří a Gagauzie (Moldávie)
  • uznávána jako jazyk menšiny v Číně
  • jeden ze 6 jazyků OSN
Počet mluvčích:
    278 milionů
Klasifikace:
  • Indoevropské jazyky
  • Slovanské jazyky
  • Východoslovanské jazyky
Zdroj: wikipedie